Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”, której celem jest niesienie pomocy potrzebującym rodzinom. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli udało się zebrać niezbędne produkty, takie jak: sprzęt AGD, żywność, środki czystości oraz odzież, które trafiły do wybranej rodziny. Akcja była nie tylko okazją do wsparcia innych, ale także lekcją empatii, odpowiedzialności i wspólnoty.
Staż szkoleniowy w hiszpańskich klubach FC Girona oraz Espanyol Barcelona
Trenerzy naszej Akademii mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w stażu szkoleniowym w hiszpańskich klubach FC Girona oraz Espanyol Barcelona. Podczas pobytu w Hiszpanii nasi trenerzy doskonalili swoje umiejętności trenerskie, uczestnicząc w sesjach treningowych, warsztatach oraz analizach prowadzonych przez sztaby szkoleniowe renomowanych klubów. Była to doskonała okazja do zdobycia cennego doświadczenia oraz poznania nowoczesnych metod treningowych.
Stypendyści Prezesa Rady Ministrów
W dniu 27 listopada 2024r. dwóch uczniów naszej szkoły: Kacper Baranowski 2S oraz Franciszek Lorenz 2A odebrało dyplomy dla stypendystów, przyznawanych przez Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość odbyła się na Zamku Piastowskim w Raciborzu.
Rodzicom uczniów oraz wszystkim nauczycielom, wkładającym trud w naukę i wychowanie, składamy serdeczne podziękowania, a samym uczniom gratulujemy osiąganych wyników w nauce i trzymamy kciuki za dalszy rozwój
Tydzień Języków Obcych
Od 19-22 listopada nauczyciele Zespołu Przedmiotowego Języków Obcych zorganizowali Tydzień Języków Obcych, w ramach którego odbyły się takie przedsięwzięcia jak: wystawy prac uczniów naszej szkoły, konkurs „Zabawa z QR kodami”, lekcje językowe prezentujące kulturę krajów anglo- i niemiecko języcznych, quizy i gry językowe, karaoke, słodki bufet oraz prezentację uczestników projektu „Sport uczy i łączy”.
III Miejska Olimpiada Ekologiczna
Z ogromną przyjemnością informujemy, że Drużyna z klasy 2A:
- Iwo Wąsik
- Mikołaj Rodziewicz
- Franciszek Lorenz
- Błażej Kocoń
pod opieką Pani Kingi Węglarz, która również przygotowała Chłopców pod względem merytorycznym, uzyskała I miejsce w III Miejskiej Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej.
Serdeczne gratulacje od całej Społeczności Szkolnej dla Chłopców i Pani Kingi.
Tydzień Przyrodnika
Od 08.11 do 14.11 – pod hasłem „Postaw na swoje zdrowie- wygraj długie życie” nauczyciele przedmiotów przyrodniczych zorganizowali Tydzień Przyrodnika, w ramach którego odbyły się konkursy SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY Mój przyjaciel PIES, mój przyjaciel KOT, SZKOLNY KONKURS Literacki Mój przyjaciel PIES oraz następujące przedsięwzięcia:
– prelekcja Zasady racjonalnego odżywiania spotkanie z dietetykiem oraz Dzień Zdrowego Śniadania
– koło fortuny wiedza o zdrowym żywieniu, zdrowe jedzenie – poczęstunek dla uczniów
– Konkurs wiedzy o zdrowiu dla klas ósmych i siódmych
– Słodka kafejka – zbieramy na pomoc Fundacji Koty sieroty
– akcja „ Rzuć palenie póki czas”, spotkanie z dietetykiem dla klas szkoły średniej
Otwarcie Zielonej Pracowni
Szkoła została laureatem 10 edycji konkursu „Zielona Pracownia 2024”, zorganizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, dzięki czemu pozyskano środki w wysokości 48.000 zł na utworzenie nowoczesnej i multimedialnej pracowni geograficznej. Należy również nadmienić, że swój udział w partycypacji tego projektu ma Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój, który przekazał kwotę 12.000 zł na jego realizację.
Goście zostali przywitani przez dyrektora Grzegorza Łukasika. Po krótkich przemowach, zebrani na uroczystości dowiedzieli się o głównych założeniach projektu, który skupia się na odnawialnych źródłach energii , segregacji odpadów oraz nowoczesności w edukacji .
Kolejnym punktem wydarzenia była krótka prezentacja multimedialna ukazująca cykl tworzenia klasopracowni oraz przedstawienie pt.” Kapitan Planeta” w wykonaniu najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 Mistrzostwa Sportowego . Następnie wszyscy zgromadzeni goście udali się na uroczyste przecięcie wstęgi, a przy tym mieli okazję zobaczyć przygotowane przez uczniów stanowiska edukacyjne.
Finały Wojewódzkie w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców.
W dniu 22.10 2024 w Rudzie Śląskiej odbyły się Finały Wojewódzkie w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców.
Najmłodszą grupę reprezentowali: N. Rzepkowski, K. Dudek, Sz. Kacprzak, K. Kocoń, R. Miłkowski, I. Orszulik, N. Mensfel, zajmując 3 miejsce.
Grupę starsza reprezentowali: Sz. Gardjan, K. Krysztofiak, T. Brzoza, F. Olszewski, P. Pryma, K. Świst, N. Bandała, zajmując 1 miejsce, tym samym w dniach 24-25.10 2024 będą reprezentowali szkołę w Finale Ogólnopolskim, Sztafetowych Biegów Przełajowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Tomaszowie Lubelskim.
Najstarszą grupę reprezentowali: M. Krymer, J. Kania, W. Katus, B. Kocoń, I . Konieczny, B. Kozieł, zajmując 5 miejsce.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze występy.
Projekt „Sport uczy i łączy” finansowany ze środków Unii Europejskiej
Uczniowie naszego liceum sportowego mieli niezwykłą okazję uczestniczyć w 2-tygodniowej mobilności do Bragi w Portugalii w ramach projektu „Sport uczy i łączy”, finansowanego ze środków Unii Europejskiej. Podczas wyjazdu uczniowie doskonalili swoje umiejętności sportowe pod okiem zagranicznych trenerów, poznawali kulturę, tradycje i historię Portugalii, nawiązywali międzynarodowe przyjaźnie, które pokazują, jak sport może łączyć ludzi.
Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe
Dnia 27.09 2024 roku odbyły się Zawody Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe. W rywalizacji wzięło łącznie udział 138 uczniów z Jastrzębskich szkól podstawowych i ponadpodstawowych. Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych. Najlepsze drużyny zakwalifikowały się do zawodów 1/4 wojewódzkich , które odbędą się 04.10 2024 roku w Wodzisławiu Śląskim .
Program „SP2 bez granic- Stawiamy na rozwój” Edukacja włączająca w Szkole Podstawowej nr2 Mistrzostwa Sportowego w Jastrzębiu- Zdroju
Projekt realizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 Mistrzostwa Sportowego w Jastrzębiu-Zdroju będącą częścią Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła II ma na celu zwiększenie szans edukacyjnych uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (SPE) poprzez zapewnienie im odpowiednich warunków do rozwijania indywidualnego potencjału poprzez realizację dopasowanych do ich potrzeb zajęć takich jak: zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, zajęcia wyrównawcze z języka polskiego, zajęcia wyrównawcze z matematyki, zajęcia dla uczniów uzdolnionych humanistycznie, zajęcia dla uczniów uzdolnionych językowo, matematyczno-przyrodnicze zajęcia rozwijające dla uczniów uzdolnionych, zajęcia rozwijające umiejętności oraz warsztaty antyprzemocowe z komponentem integracyjnym i dla uczniów z zaburzeniami zachowania i emocji.
Nasi nauczyciele na Malcie
W związku z tym, że nasza szkoła realizuje projekt „Sport uczy i łączy” w ramach: PROGRAMU FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU SPOŁECZNEGO 2021-2027 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, nasi nauczyciele uczestniczą w mobilnościach w Irlandii i na Malcie.
Aktualnie na Malcie swoje kompetencje językowe podnoszą p. Małgorzata Kunaszyk, p. Agnieszka Hes oraz p. Grzegorz Łukasik. Codziennie uczestniczą w zajęciach języka angielskiego, który odbywa się w Malta Lingua akredytowanej przez Equals Excellence in Language Education.
Dzięki mobilności nauczyciele podnieśli swoje kompetencje zawodowe z języka angielskiego oraz mogli zwiedzić miejsca ważne dla historii oraz kultury Malty.
Projekt jest finansowany przez Unię Europejską, a łączna kwota wynosi 218 197,76PLN.
Nasi nauczyciele w Irlandii
W związku z tym, że nasza szkoła realizuje projekt „Sport uczy i łączy” w ramach: PROGRAMU FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU SPOŁECZNEGO 2021-2027 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, nasi nauczyciele uczestniczą w mobilnościach w Irlandii i na Malcie.
W Dublinie były p. Katarzyna Gruzło-Łukasik oraz p. Aleksandra Drobek-Klimek. Codziennie uczestniczyły w zajęciach języka angielskiego, prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę CES – Centre of English Studies , Dublin. W czasie pobytu w Dublinie miały też możliwość poznać kulturę, tradycję oraz historię Irlandii.
Dzięki mobilności nauczyciele podnieśli swoje kompetencje zawodowe z języka angielskiego oraz mogli zwiedzić miejsca ważne dla historii oraz kultury Irlandii.
Projekt jest finansowany przez Unię Europejską, a kwota wynosi 218 197,76PLN.
Archiwum Aktualności